Інструкція

Як створити і налаштувати sitemap.xml на Magento

Для того щоб полегшити пошуковим системам індексацію сторінок вашого сайту потрібно створити і налаштувати XML карту сайту. Створення та оновлення карти сайту для інтернет-магазину може бути дуже складною роботою, так як на сайті можуть бути представлені тисячі товарів, в сотнях категорій і підкатегорій.

Sitemap.xml на Magento

В Magento існує генератор XML карти сайту в системі. Щоб налаштувати карту сайту, перейдіть в розділ System> Configuration> Google Sitemap (Система> Конфігурація> Google Sitemap) і налаштуйте Частоту і Пріоритет генерації карти сайту.

Для більшості інтернет-магазинів, високий пріоритет повинен бути відданий сторінкам категорій, так як вони виконують роль посадочних сторінок.

Далі за пріоритетом йдуть сторінки товарів, на які користувач переходить при пошуку конкретного продукту. Останніми за пріоритетом йдуть інформаційні сторінки, на яких розміщено статичну інформацію.

Що стосується частоти оновлення – я рекомендую оновлювати категорії і продукти щотижня, тоді як інформаційні сторінки можна оновлювати раз в місяць, так як вони оновлюються не так вже й часто.

Налаштування карти сайту повинні виглядати приблизно так, як показано на скріншоті нижче.

Настройка Sitemap на Magento

Ви можете змінити ці налаштування в будь-який момент.

Тепер потрібно згенерувати карту сайту. Перейдіть в Catalog> Google Sitemap (Каталог> Google Sitemap) і натисніть кнопку Add Sitemap (Додати карту сайта).

Введіть ім’я sitemap.xml, а для поля Path (Шлях) використовуйте /, так як ми розміщуєм карту сайту в кореневому розділі.

Перевіряєм сайтмап

Тепер натисніть кнопку Save and Generate (Зберегти і згенерувати)

Щоб перевірити, чи є карта сайту, перейдіть на URL, який ви вказали для розміщення карти сайту, наприклад

http://site.com.ua/sitemap.xml

 

Створюєм сайтмап на мадженто

Не забуваєм також добавити карту сайту в Google Webmaster і Yandex Webmaster, щоб швидше сайт проіндексувався.

Для цього заходим https://www.google.com/webmasters/tools/ вибираємо наш проект Сканування > Файли Sitemap > Добавлення файлу Sitemap

Додавання карти сайту в вебмастер

Пишем нашу назву нашої карти і нажимаєм Відправити

Якщо ви ще не добавили сайт у вебмастер Гугл, то раджу це зробити, ось інструкція – Як на magento додати код Google і Яндекс Вебмайстер