Інструкція

Види трафіку: порівняльний аналіз основних типів

Сьогодні поговоримо про те, яким буває трафік і спробуємо розібратися який з них найкращий для власників ресурсу. Ні для кого не таємниця, що сайти створюються з метою монетизації, а вона безпосередньо залежить від трафіку. Розуміння цього питання може підняти конверсію ресурсу, тому я постараюся докладно розповісти вам, що це таке і наочно порівняти основні види трафіку.

види трафіку

Що таке трафік і яким він буває

Для початку розберемося що таке трафік. Власне кажучи, це все ті ж бажані відвідувачі на наші з вами ресурси. Трафік забезпечує відвідуваність ресурсу і визначається кількістю користувачів на сайті за проміжок часу. Чим більше відвідуваність, тим краще, тому варто звертати увагу на всі типи трафіку і розвивати всі можливі канали.

Класифікація трафіку на види давно визначена веб-фахівцями, і я не можу з ними не погодитися.

  • Пошуковий трафік, він же органічний або природний. Найбільш бажаний і кращий спосіб отримання нових користувачів. Обумовлено це високою кількістю саме цільових відвідувачів, які перейшли сайт невипадково. Такий трафік відмінно позначається на поведінкових факторах і приносить стабільний прибуток від реклами.
  • Реферальний або контрольний трафік. Приходить при переході по посиланнях, розміщеним на зовнішніх сайтах-донорах. Якість трафіку безпосередньо залежить від джерела, його контенту і семантики. Якщо власник ресурсу відповідально і грамотно підійшов до вибору донора, а також проконтролював розміщення посилання її анкор і контекст, то прийшли відвідувачі не тільки піднімуть показники, але і будуть корисні.
  • Прямий трафік. Це відвідувачі, які прийшли через введення адреси в рядку браузера. Такий трафік виходить за допомогою «сарафанного радіо». Також до цього типу трафіку відносяться користувачі, що переходять на сайт з закладок, розсилок або історії. Збільшення такого трафіку означає підвищення впізнаваності бренду.
  • Соціальний трафік – відвідувачі з соціальних мереж. Це короткочасний потік відвідувачів, який спостерігається в період знаходження публікації в зоні видимості користувачів. Відноситься до різновиду реферального трафіку. Якість отриманого трафіку безпосередньо залежить від характеру контенту.
  • Платний трафік – надходить на сайт в період дії рекламної кампанії, закінчується в місці з нею. Велике кількостей платного трафіку не завжди гарантує користь власнику. Крім кількості, є ще такі характеристики, як окупність і рентабельність. Проте привертає на сайт тільки цільових користувачів (При правильному налаштуванні).

Серед веб-майстрів їсть таке поняття, як фейковий трафік. Але я використовувати цей підхід не рекомендую. Суть в тому, що показники штучно збільшуються за допомогою програм. Такі маніпуляції негативно впливають на поведінкові фактори, тому більше заважають, ніж приносять користь.

Прямий трафік Пошуковий трафік Реферальний трафік
Тривалість Тривала: до тих пір, поки вміст ресурсу цікаво відвідувачеві і представляє для нього цінність, останній буде приходити на сайт. При правильній оптимізації відрізняється тривалістю, в реальності варіюється. Безпосередньо залежить від методів пошукового просування. Варіюється в залежності від показників сайтів, що посилаються на ваш ресурс. Якщо сайти, які дають посилання отримують хороший обсяг трафіку, то і зовнішні сторінки будуть популярними.
Контроль Високий ступінь контролю, так як посередники відсутні. Трафік залежить від якості контенту. Середній ступінь контролю. Дотримуючись основні принципи просування, власник ресурсу може зайняти перші позиції пошукової видачі, проте повного розуміння роботи ПС поки немає, тому впливати на результати повною мірою неможливо. Середній ступінь контролю. Немає можливості впливати на розташування посилань їх анкор або контекст. Але при необхідності завжди можна домовитися з власником ресурсу-донора.
Швидкість Дуже висока швидкість. Перші відвідувачі надходять саме з прямого трафіку, приходять на сайт дізнавшись про ресурс за коштами «сарафанне радіо». Швидкість середня. Для того щоб отримати перший трафік з пошуку необхідно час на індексацію і напрацювання інших необхідних параметрів. Висока. Цей тип трафіку також відноситься до джерела перших відвідувачів. Реферальний трафік доступний відразу після запуску сайту і збільшується в міру розміщення посилань. Слід звертати увагу на якість ресурсів-донорів.
Cтабільність Кількість відвідувачів, що становлять прямий трафік рідко змінюється без об’єктивної причини, зміни можуть бути відчутні тільки в зв’язку з сезонністю. Низька стабільність за рахунок постійного розвитку алгоритмів пошукових систем. Масштабні зміни принципів ранжування можуть змістити сайт глибоко вниз. Середня. Незважаючи на те що, кількість відвідувачів з зовнішніх ресурсів стабільно, воно безпосередньо залежить від обсягу відвідувачів донора.
Тип користувачів Регулярні відвідувачі, які постійно повертаються на сайт. Нові відвідувачі з цільового сегмента. Нові, найчастіше цільові відвідувачі.

Порівняльний аналіз типів трафіку

Пропоную вашій увазі порівняльну таблицю, в якій наочно представлені три основні типи трафіку. Спробуємо розібратися в чому перевага кожного з них, які сильні і слабкі сторони мають.

В результаті такого огляду хочу сказати, що пошуковий трафік найважливіший і кращий для будь-якого ресурсу. З пошукової видачі приходять «гарячі» цільові відвідувачі, які і формують основний прибуток власника сайту. Проте не варто відмовлятися і скидати з рахунків і інші види.

Вони також здатні привести корисних клієнтів, при цьому підвищують показники і благотворно впливають на ранжування сайту пошуковими системами. Головне не використовувати «чорні» методи залучення трафіку, воно може тільки нашкодити.

Який вид трафіку є для вас основним? Чекаю в обговореннях. Тим, хто поділиться статтею в соцмережах +100500 до карми. Іншим хорошого обсягу відвідувачів і високої конверсії.