Інструкція

Як видалити посилання rel = ‘shortlink’, яке породжує дублі сторінок

Сьогодні розповім вам як видалити з внутрішнього коду сторінки шкідливе посилання rel = ‘shortlink’, яке є у всіх, хто користується двіжком WordPress. Чому воно шкідливе і чому неодмінно потрібно видалити це посилання?

Як видалити посилання rel = ‘shortlink’

Що таке rel = ‘shortlink’

WordPress все збирає, кешує, нічого не викидає і не видаляє. Наприклад, якщо ви публікуєте фото або картинку, він тут же створює дублікати цих зображень різного розміру (мініатюру, середнього розміру і т.д.). До слова, як ці зображення оптимізувати і унікалізувати, можете почитати тут

Також коли ми створюємо новий запис в редакторі, ми створюємо урл-адресу, так званий ЧПУ, а двіжок паралельно з нами тут же формує посилання shortlink.

Знайти його зовсім неважко, просто відкрийте будь-яку сторінку вашого сайту, клацніть правою кнопкою миші і виберіть «Вихідний код сторінки»

Якщо у вас спостерігається така картина, щоб уникнути непотрібних проблем в майбутньому, краще видаліть його. Тому що воно створює, по-перше, непотрібні дублі, які можуть стати серйозною перешкодою в просуванні: наявність безліч сторінок з різними УРЛ, але однаковим контентом, не вітається пошуковими системами.

По-друге, розпорошується вага сторінки, яка теж грає не останню роль в оптимізації.

Як видалити посилання rel = ‘shortlink’

Дуже просто, як то кажуть, раз чхнути. Всього лише потрібно додати ось цей невеликий код в function.php вашої теми відразу після відкриваючого тега <? Php. Тут не зайвим буде нагадати вам зробити бекап сайту.

remove_action ( ‘wp_head’, ‘wp_shortlink_wp_head’, 10, 0 );

Подивіться вихідний код сторінки, shortlink повинен зникнути.

А тепер давайте перевіримо, чи бачить його робот на нашій сторінці. Для цього йдемо в Веб-майстер-Інструменти-Перевірка відповіді сервера. Відкриваємо будь-яку свою статтю (не головну сторінку), копіюємо УРЛ, вставляємо в спеціальне поле і тиснемо кнопочку «Перевірити».

Як бачите, посилання присутнє. Щоб остаточно розправитися з ним, відкриваємо на ftp папку wp-includes, знаходимо в ній файл link-template.php і видаляємо посилання:

header (‘Link: <‘ . $shortlink . ‘>; rel=shortlink’, false);

Щоб зручніше було шукати, натисніть ctrl + f на клавіатурі, відкриється поле пошуку, введіть слово shortlink і керуючи кнопкою вгору-вниз, знайдіть потрібне значення. У мене цей пошук частенько нічого не знаходить, тому доводиться вручну все переглядати.

Тепер перевіримо ще раз.

 

Все чисто. Робот Яндекса буде задоволений. Якщо стаття була корисна вам, підписуйтесь на оновлення блогу. Всього найкращого.

Важливо: Після оновлення версії WordPress все злітає і процедуру треба робити спочатку.

Рішення: Просто must have плагін Bicycles by falbar який видаляє shortlink і після оновлення wordpress нічого не злітає.