Інструкція

Як виправити помилку 404 в Google Search Console

У даній статті йтиметься про те як виправити помилку 404 в Google Search Console, яка виникає у кожного веб-майстра. Головне вчасно помітити, що є подібна проблема і її усунути.

Для початку розберемося як знаходити такі проблеми з сайтом.

Як виправити помилку 404 в Google Search Console

Коли ви ведете сайт, то потрібно постійно стежити за чи не з’являються нові помилки і як бачить сайт Гугл. Для даного завдання відмінно підходить рідний інструмент Google Search Console.

У ньому ви підтверджуєте права на сайт і можете постійно стежити як за зовнішніми посиланнями так і за помилками, які бачить пошуковий робот і завдяки чому ваш сайт може просісти в пошуковій видачі.

Помилка 404 означає, що з даного URL адресою не існує сторінки і сервер видає цю помилку. Простіше кажучи, людина клацає по вашому посиланню і відкривається сторінка не з потрібним постом, а з текстом “помилка 404 сторінка не знайдена”.

Якщо у вас інтернет магазин і ви наприклад перенесли цілий розділ і адреси всіх сторінок помінялися, то може з’явитися кілька десятків або навіть сотень сторінок, які не відкриваються.

Ви можете створити і налаштувати сторінку з помилкою 404. Важливо пам’ятати, що така сторінка повинна бути одна. Якщо ви будете перенаправляти на різні сторінки 404, то це помітно вплине на авторитетність сайту.

 

404 помилка в Search Console

На скріншоті видно, що “не знайдено” 21 сторінку.

Чим більше сторінок з помилкою тим більше часу витрачає на перевірку сайту пошуковий робот. Ренд Фішкін каже, що через подібні проблем гірше ранжуються сторінки, які знаходяться глибше в адресі за структурою.

Крім цього всього, якщо ви посилалися на дану сторінку з інших сайтів, то посилання стають битими і потрібно налаштувати редирект 301, щоб не втратити вагу сторінки.

Sitemap вашого сайту

Помилки в карті сайту (sitemap) можуть бути причиною помилки. Так як ви використовуєте стару карту сайту зі старими посиланнями, які тепер не працюють. Переконайтеся, що ви оновили файл з sitemap і там немає старих непрацюючих посилань. Може бути таке, що навіть після видалення карти через Гугл вебмастер у вас все одно виникає подібна помилка.

Перевірте, щоб нова карта не пересилає на стару. А краще видаліть файл з фтп і отримаєте по ній помилку 404 і потім встановіть нову і додайте її в webmasters tool. Таким способом точно гугл підхопить новий файл.

оновлення файлу Sitemap

Проблеми з перенаправленням

Дуже часто причиною даної проблеми можуть бути ланцюжок редиректів, які перевіряє пошуковий алгоритм. Перевірте, щоб у вас не було перенаправлень через команду refresh в тегах хедері сторінки.

Проблеми з перенаправленням

Редирект 301.Настройка

Якщо ви створили нові сторінки замість старих або є сторінки, якими можна замінити дані урли. Потрібно скористатися перенаправленням 301.

Для цього потрібно в файлі .htaccess

Вставити рядок такого типу:

Redirect 301 / oldsite / https: // newsite /

Redirect 301 / kontakty / https://bolibrukh.com/contact/(Пример)

Шаблонів по налаштуванню редиректу 301дуже багато. Даний спосіб допоможе вам, якщо потрібно зробити редирект 301 для декількох сторінок.

Що потрібно перевірити після того, як ви налаштували редіректи:

  • Якщо ви налаштували постійний редирект, то переконаєтеся, що відповідь сервера: 301 Moved Permanently.
  • Переконайтеся, щоб редиректи не були зациклені.
  • Переконайтеся, що перенаправлення працює і веде на тематичну сторінку і не видає помилок 404 або 503.
  • Перевірте, щоб кінцева сторінка не була порожньою.

Інструменти для перевірки

Я дуже вам раджу скористатися програмою Screaming Frog SEO безкоштовної версії вистачить з головою. Особливо починаючому SEO спеціалісту. За допомогою даного інструменту можна легко перевірити сайт на безліч помилок від відсутності ALT описів до помилок 404 і дублів сторінок.

Дуже корисна штука. І дуже проста у використанні (тільки вона англійською). Після того як зміните файл .htaccess відразу зможете перевірити чи знаходить програма помилки з кодом 404.Це дуже сильно заощадить час.

Перевірте сайт тільки в текстовому режимі, використовуючи Google кеш. Всі номери повинні бути робочими і не захованими (hidden) через Javascript, Flash або наприклад Iframe.

Завжди використовуйте абсолютні адреси для посилань. Це убезпечить вас від проблем, коли контент або картинки крадуть і посилаються інші сайти і видають помилку. Тому що в іншому випадку відстежити посилання на домен буде дуже складно і важко.

Сторінку не знайдено

Це і є в більшості випадків помилка 404.

Розберемо декілька варіантів чому вона може виникнути:

  • Сторінка була вилучена і не був зроблений редирект 301;
  • Ви змінили назву сторінки, при тому автоматично змінився ур і також не зробили редирект;
  • У вас є внутрішні посилання на сторінки, яких не існує;
  • Ви перенесли ваш сайт на новий домен і папки сайту не збігаються;

Найкраще для хороших сторінок зробити редирект 301 на релевантні сторінки або дуже схожі тематики.
Не потрібно робити редіректи з усіма сторінками з помилкою 404. Якщо зробити дуже багато перенаправлень, то це може позначитися на швидкості завантаження сайту. Зробіть цю процедуру тільки для найкращих сторінок.

Решта сторінок, які вам не так важливі залиште з даною помилкою. Googlebot зрозуміє, що ці сторінки не потрібні і пізніше сам прибере їх з індексу.

Сторінку не знайдено

Про те як працює інструмент Google Seacrh Console можна почитати в його довідці. Там також повністю написано, що можна робити при виникненні 404 помилки сайту.

Проблеми з файлом robots.txt

Даний файл відповідає за те, що ви дозволяєте індексувати і перевіряти гугл боту (пошуковому роботу). З цим файлом потрібно бути дуже обережним так як від нього повністю залежить сайт. Ретельно перевірте чи адреси в ньому вірні і правильно прописані.

Помилка 404 Soft

Подібна проблема може виникнути, якщо на вашій сторінці дуже мало цільового контенту або вона відрізняється від сайту і похожого по дизайну на лендінг пейдж. Тоді гугл може розпізнати її як помилку 404 і дати їй статус “не знайдена”.
Але це зовсім не означає, що сторінки немає і урл не працює.

Така помилка може бути, якщо зробити редирект з статейних сторінок на лендінг з парою картинок і пару пропозиціями тексту.

Повністю перепишіть сторінку на яку посилаєтеся і тоді у вас не буде подібних проблем.
Дана помилка зустрічається ДУЖЕ рідко, але потрібно бути підготовленим до всього 🙂

Час очікування минув

Якщо пошуковий робот занадто довго намагається завантажити сторінку сайту, то після закінчення певного часу він перестає відправляти запит серверу і відвідувач отримує відповідь: “сторінка не знайдена”. Для відсутності подібних складнощів потрібно перевірити логи хостингу і зрозуміти чому не було доступу до сервера.

Якщо хостинг поганий, то збої в роботі можуть бути причиною подібних проблем. Помилок DNS з’єднання, швидкість завантаження сайту і так далі.

Запам’ятайте: якщо у вас немає файлу robots.txt, то бот спочатку буде намагатися знайти даний файл, щоб не почати індексувати ті сторінки, які заблоковані. Але так як його немає і файл він не знайде, він проіндексує весь сайт повністю.

Крім цих помилок існує ще ціла купу, які залежать саме від стабільності роботи сервера хостингу. Тому підходьте до цього питання дуже серйозно ще на старті інтернет бізнесу.

Сторінка 404

З тих переходів на сторінки, які видають цю помилку, але ще не закриті від індексації можна отримати вигоду і допомогти користувачеві знайти потрібну інформацію. Зазвичай при попаданні на сторінку з помилкою, людина починає злитись і незадоволеним йде з сайту. Але це може бути зовсім не ваша помилка, а він міг просто помилитись буквою в адресі урла.

Щоб не упустити даних відвідувачів і навіть в майбутньому конвертувати їх в задоволених підписників, потрібно створити та оптимізувати сторінку 404.
Якщо у вас блог на Вордпресс, і куплена, то дуже часто там вже є налаштована сторінка. Але її все одно треба зробити під тематику сайту.

Найпростіше, що може бути це просто список рубрик вашого сайту і поле для пошуку по сайту.

Але також можна запропонувати людині підписатися на розсилку або запропонувати йому найпопулярніші і цікаві статті, які можуть його зацікавити.

Ось приклад сторінки 404 від компанії Airbnb.

404 від компанії Airbnb

Вона повністю підкреслює стиль сайту самої компанії і пропонує популярні розділи, які можуть бути корисні.

Висновок

Потрібно постійно стежити за сайтом. У цьому відмінно допомагає стандартний інструмент Google Search Console. Коли у вас з’явилися адреси, які ведуть на неіснуючі сторінки, тоді чекайте помилку 404.

Причин їх виникнення може бути кілька, від перенесення сайту до технічних проблем з файлом robots.txt. Всі їх виправити можна за допомогою грамотного редиректу 301. У статті вказано шаблон в якому потрібно тільки замінити мої адреси на ваші і додати цей рядок в файл .htacces. Будьте дуже уважні при зміні урла сторінки.

Це дуже сильно може вплинути на ранжирування сайту. Дуже часто людина опублікувавши статтю і потім, поміняв в ній заголовок і опублікував повторно, але урл вже інший і якщо стаття була проіндексована, то виникнуть проблеми.

Після того як зроблений редирект і важливі сторінки врятовані. Завжди будуть залишатися посилання, які не потрібно перенаправляти і пошуковик сам згодом прибере сторінки з індексу.

Сторінка 404 дуже важлива тому-що завжди присутній трафік з помилками в доменах і запитах. Дуже часто люди пишуть по пам’яті в адресному рядку і не користуються гуглом. Тим більше завжди є старі биті посилання і часом щось ви пропустити. Тому потрібно заздалегідь зробити хорошу і зручну сторінку для відвідувачів. Людина залишиться на сайті, прочитає ще кілька статей і ви не втратите його.

Можливо в майбутньому він стане підписником або покупцем. А так він би розсердився і пішов відразу на сайт конкурента і навряд чи повернувся б.

Зазвичай будь-які помилки на сайті дуже дратують відвідувачів і перше враження зіпсоване.

Сподіваюся дана стаття була корисна і у вас не виникне проблем виправити помилку 404 в Google Search Console.