Інструкція

Disavow Links: контролюємо зворотні посилання сайту за допомогою інструменту від Google

Не сумніваюся, що про інструмент Disavow Links ви вже чули, але тут я розгляну цей інструмент більш детально.

Роками вебмайстри тряслися при вигляді зловісного повідомлення від Google про те, що на вашому сайті були помічені неприродні посилання.

Для багатьох це означало біду. Всім відомо, наскільки складно зробити успішний запит на повторний розгляд вашого сайту – тому, що неймовірно складно очистити історію зворотних посилань на ваш сайт і позбутися від посилань, які система Google розцінила як спам.

Але зараз є хороший інструмент під назвою Disavow Links. Давайте познайомимося з ним ближче.

Варто переглянути: Довідка від Google про Disavow Links

Google Disavow Links

Коротка історія чорної оптимізації під пошукові системи

Вебмайстри добували посилання на протязі довгого часу. Платні посилання, СПАМ в коментарях, на форумах, низькоякісні статті, напхані ключовими словами, сітки сателітів, сміттєві каталоги … цей список можна продовжувати ще довго.

Багато людей отримали від Google лист, з якого випливає про спамні зворотні посилання.

Google лист про спамні зворотні посилання.

Після отримання такого повідомлення, вебмайстри повинні створити практично неможливе – виключити всі погані посилання, що ведуть на їх сайт. У кращому випадку це зроблено нереально складно, але найчастіше – неможливо.

Якщо їм не вдасться позбутися від подібних посилань і задовольнити вимоги Google, сайт можна кидати. Але з появою Disavow Links, ситуація різко змінилась в кращу сторону.

Що ж за інструмент такий – Disavow Links?

Якщо коротко, новий інструмент дозволяє вам повідомити Google про те, які посилання, що ведуть на ваш сайт, ви хотіли б ігнорувати. Так що, в цілому, ви можете видалити неякісні посилання, що ведуть на ваш сайт, і з часом, вони просто перестануть впливати на роботу вашого сайту.

Теоретично, ви можете створювати 100% «чисте» портфоліо зворотних посилань за допомогою Disavow Links. І хоча Google стверджує тим, що більшості вебмайстрів цей інструмент не знадобиться, насправді для будь-якого SEO-оптимізатора він хоча б раз виявиться корисним. І не тільки оптимізаторам, а кожному, хто коли-небудь експериментував з отриманням зворотних посилань.

Як ним користуватися

Google рекомендує вам постаратися вручну усунути посилання до використання інструменту Disavow Links. Сенс в цьому двоякий:

  • Неякісні посилання, що ведуть на ваш сайт, негативно позначаються на бренд
  • Ці посилання все одно будуть розцінюватися і враховуватися іншими пошуковими системами

Перший аргумент не так вже важливий, проте подивіться на другий. Особисто я рекомендую вам докласти зусиль до того, щоб усунути посилання, але не варто намагатися через силу.

Звичайно ж, не варто цілком покладатися на інструмент від Google, однак він стане зручним доповненням до вашого SEO-арсеналу.

Як тільки ви приймете рішення про те, що вам потрібно відхилити посилання, вам потрібно буде знайти посилання. Найкраще почати з інструментів для веб-майстрів.

Просто перейдіть в розділ Трафік > Посилання на ваш сайт в бічній панелі, а потім виберіть «Додатково» під пунктом «Найбільш часто посилаються»:

Інструмент Google Disavow LinksЯ рекомендую вам витратити трохи часу на створення чіткого і осмисленого списку посилань, які ви хочете відхилити. Зворотний відкат можливий, але не входить до пріоритетів і тому може зайняти багато часу.


Як тільки у вас буде список, вам потрібно буде завантажити його за допомогою сторінки Disavow Links – https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

Формат списку дуже простий – це повинен бути текстовий файл, де кожен домен або сторінка повинні бути розділені переносом рядка. Коментарі можна надавати за допомогою тегу решітки (#).

Припустимо на ваш сайт стоїть посилання з даного блогу, а Ви перебуваючи в сильному наркотично-алкогольно-токсичному сп’янінні, вирішили що це посилання краще б не враховувати, тоді потрібно завантажити текстовий файл-список, який буде в нашому прикладі виглядати так:

domain: bolibrukh.com

# Для видалення посилань з усього домену

АБО

https://bolibrukh/disavow-links/

# Для видалення посилань з конкретної сторінки

Як видно, у нас є можливість виключити конкретні сторінки і цілі домени. Якщо ви виключите піддомен (наприклад, piddomen.bolibrukh.com), то відхилений буде тільки піддомен (замість цілого домена).

Як тільки ви завантажте файл, очікувати змін слід протягом кількох тижнів.

Disavow Links – потрібний інструмент для seo спеціалістів

Ніби пошукова система говорить нам: «Це нормально, що ви спробували не зовсім білими методами створити довідкову базу, але якщо вони не спрацювали, ми готові дати вам другий шанс».

З іншого боку, інструмент Disavow Links може допомогти багатьом людям, яких образило те, що вони потрапили під гарячу руку, бо вони не робили нічого забороненого і виявилися лише:

  • Жертвами чорного SEO
  • Тим, кому «пощастило» найняти оптимізаторів-халтурників
  • Тим, хто припускався помилок при нарощуванні посилальної маси

Що ви думаєте про інструмент Disavow Links? Розкажіть про свої думки в коментарях!