Покупець – на вашому сайті цар і бог. Все створюється виключно для нього, тому перш за все потрібно враховувати смаки і переваги клієнтів.
Якщо ви зіткнулися з проблемою втрати покупців на сайті, значить з ресурсом щось не так. Неприємні питання потрібно терміново вирішувати. Для цього необхідно промоніторити веб-сайт. Виправивши помилки, ви побачите, що реальні відгуки покупців стали позитивними, а на рахунок магазину почали капати грошики.
Причини невдоволення сайтом
- Ціна. Покупець онлайн найбільше скаржиться на вартість товарів. Як показали дослідження компанії Qubit, існує 2 основних види невдоволення: завищена ціна для даної продукції і занадто дорога ціна для самого користувача. Дуже важливо, щоб вартість була конкурентоспроможна і обгрунтована, інакше покупці підуть в пошук шукати інші пропозиції.
- Асортимент. Клієнти люблять, коли є з чого вибрати, і дуже вимогливі в цьому плані до інтернет-магазинів. Адже широкий вибір – одне з основних переваг онлайн-шопінгу, якщо ви їм не володієте, значить, гріш ціна вашим проектом. Подбайте про те, щоб були окремі сторінки акційних і сезонних пропозицій. Також необхідно, щоб висвічувались схожі і рекомендовані товари.
- Таблиця розмірів. Якщо ви продаєте одяг або взуття, обов’язково розмістіть таблицю розмірів. Навіть найпростіша таблиця врятує вас від скарг і численних повернень товару. Ви повинні дбати про покупця. Рекомендації по підбору одягу (взуття) і табличка розмірів допоможуть йому зробити правильний вибір.
- Робота сайту. Дуже важливо нормальне функціонування ресурсу. Кожна кнопочка, скрипт, сторінка мають ідеально працювати. Дослідження компанії Qubit показали, що якби кнопка «Замовити» на сайті Amazon не функціонувала 1 годину, то магазин втратив 2 мільйони доларів. Слідкуйте за працездатністю веб-проекту, а якщо не вдається усунути неполадки, додайте гумор в повідомлення про помилку. Це нейтралізує негативні емоції покупців.
- Швидкість завантаження. Терпіння середньостатистичного інтернет-користувача наближається до нульової позначки. Довго чекати відкриття сторінки він не буде, тому що є сотні інших сайтів схожої тематики. Даний фактор набуває все більшого значення, тому подбайте про швидкість роботи сайту.
- Відсутність відмітки «Немає в наявності». Користувачів дуже дратує, якщо продукт, якого немає в магазині, не позначений відповідним чином. Своєчасно заповнюйте картки товарів і стежте за актуальністю інформації.
- Пошук. Пошукові системи задали високу планку якості пошуку, сайтам теж потрібно відповідати. Необхідна наявність безлічі фільтрів, за якими покупець зможе відібрати потрібний товар, і спеціального пошукового віконця, що працює без збоїв.
- Навігація. Зручне меню, зрозуміла розбивка на категорії та підкатегорії, можливість швидко і легко знайти потрібну сторінку відрізняють сучасні інтернет-магазини від застарілих онлайн-проектів. Для користувача повинно бути все просто і доступно. Якщо він не зможе знайти потрібну інформацію, то піде зі сторінки в лічені хвилини.
- Дизайн. В першу чергу інтернет-користувач звертає увагу на зовнішній вигляд сайту, і тільки потім на тексти. Все більшого значення набувають якісні картинки і відео. Покупець хоче побачити товар на фото в різних ракурсах. Якщо це одяг, взуття, аксесуари, то повинні бути зображення даної продукції. Не сподобається оформлення ресурсу покупцеві – ви його більше не побачите.
- Розпродажі та знижки. Обов’язковий елемент маркетингу. Зробіть можливість придбати товар зі знижкою простою і зрозумілою для користувача. Якщо він не розбереться в нюансах, то образиться і подумає, що ви його обманюєте. Покупці часто нарікають, що складно знайти промокод. Подбайте про те, щоб подібні скарги не надходили на адресу вашого магазину.
Зробіть все можливе, щоб покупець відчував себе на сайті комфортно і не захотів йти. Тоді втрати будуть мінімальними.