Ви вирішили зайнятися просуванням свого сайту в інтернеті? І вже навіть підібрали агенцію, якій готові довірити цю важливу задачу? Чудово, але просто підписати договір і перерахувати гроші – це ще далеко не гарантія успіху. Як клієнту працювати з компанією і отримати від цієї співпраці максимальну віддачу? Давайте розглянемо декілька важливих для роботи пунктів.
Комунікація
Комунікація між замовником і SEO-оптимізатором дуже важлива, особливо на початковому етапі роботи. Труднощі у спілкуванні різко позначаються на результаті просування. Тому необхідно розуміти, що ніхто не знає і не розповість про ваш проект більше за вас.
Клієнт тижнями не реагує на дзвінки, повідомлення, листи від проектного менеджера. Необхідну інформацію, доступи до адмінок, метрик дає довго, з великими затримками, на питання щодо сайту відповідає нехотячи. В кінці місяця вимагає надання звіту про виконану роботу і щиро дивується відсутності результатів просування.
Клієнт активно бере участь у просуванні власного проекту, з готовністю надає необхідну інформацію та матеріали, відповідає на питання. При тривалій відсутності попереджає менеджера про від’їзд і залишає контакти відповідальної особи, з якою можна зв’язатися в разі потреби.
Цільова аудиторія і регіон
Визначення цільової аудиторії та регіону просування – важливий момент оптимізації, від нього буде залежати як швидкість результатів, так і їх реальна ефективність.
Наші клієнти – чоловіки і жінки від 2 до 102 років, живуть на території СНД, в Америці і Європі, захоплення найрізноманітніші, рівень доходу теж різний. Тож просуваємося скрізь і відразу! Бюджет мінімальний.
Добре подумайте, хто є вашим клієнтом: де він живе, скільки йому років, ким він працює, чим захоплюється. Складіть портрет споживача вашого товару або послуги. Визначтеся з одним регіоном для просування – коли з’являться позитивні результати, тоді можна буде розширювати області для просування.
Категорії для просування
Визначтеся і повідомте менеджеру, які категорії товарів або послуги для вас найбільш пріоритетні в даний момент.
Просувайте усе відразу, у мене всі товари якісні і потрібні людям! Ну і що, що на сайті 69 категорій? Вони всі однаково важливі!
Визначте кілька основних популярних категорій, товари з яких приносять вам найбільший дохід. Почніть з них, а після успішних результатів – розширюйте асортимент товарів для просування.
Бюджет
Багато в чому результат просування прямопропорційний сумам, які виділяються для роботи. Якщо бюджет у вас обмежений певною сумою – обговоріть це питання з менеджером, він обов’язково порадить як розподілити гроші найефективніше.
З грошима я і сам сайт можу просунути! Ви ж фахівці, я до вас за тим і звернувся, щоб ви сайт на першу сторінку вивели! Не знаєте як працювати з клієнтами?
Хоч як це прикро, без бюджету отримати результат дуже проблематично, а найчастіше – зовсім неможливо. Потрібні гроші на написання статей, роботу з масою посилань, замовлення прес-релізів і т.д. – все це прискорює просування.
Контроль роботи
Контролювати роботу SEO оптимізатора можна і потрібно, але робити це необхідно розумно і з користю для справи.
Вимоги щотижневого звіту про виконану роботу і щоденне опитування про те що було зроблено, а що планується, не додасть ефективності до просування, а навпаки – сповільнить його.
Замість роботи над вашим проектом, оптимізатори змушені будуть витрачати час на постійні відповіді на питання і складання нікому не потрібних графіків.
Відразу визначте з виконавцями питання звітності. Оптимально – звіт надається вам в кінці кожного місяця, а протягом тижня визначено конкретний день і час, коли ви можете з’ясувати з менеджером потокові питання.
Крім того, у вас завжди повинен бути доступ до сайту, файлів проекту, бірж, сервісів перевірки позицій – так багато питань для себе ви зможете прояснювати без залучення фахівців.
Підводячи підсумок, хочеться нагадати, що правильно обрана SEO-компанія для вас – не ворог і не машина з викачування грошей. Ставтеся до оптимізаторів як до колег, партнерів, які допоможуть вивести ваш бізнес на вершину і отримувати максимальний прибуток. Взаємна повага і злагода сторін – запорука 100% успіху в цій нелегкій справі.
Якщо у вас виникли питання або додаткові ідеї про те, як клієнтові працювати з фірмою, пишіть в коментарях!