Інструкція

Що таке домен, реєстрація і перевірка домену на зайнятість

21/10/2021
4559

Напевно, багато хто вже в курсі що таке домен, але новачкам все одно ця інформація повинна стати в нагоді. Спробую розповісти доступною і зрозумілою мовою про те, що таке домен, як перевірити чи вільний він і як зареєструвати його на своє ім’я.
що таке домен

Що таке домен

У кожного сайту є своя назва, його унікальну адресу. Наприклад, доменом мого колишнього сайту є SEMaximum.com.ua.

Набираючи цю адресу браузері, ви потрапите саме на цей сайт, а не на якийсь інший. Я зайняв дане доменне ім’я, а значить, сайти з такою адресою більше не реєструють.

Слід зазначити, що до вибору доменного імені треба поставитися з усією серйозністю, адже, як любить говорити мій колишній начальник «як ти човен назвеш, так він і попливе». У зв’язку з цим є кілька важливих рекомендацій:

  1. Доменне ім’я повинне бути коротким і звучним. По-перше, коротке ім’я легко запам’ятати, через це підвищується впізнаваність бренду. А розкручений бренд коштує дорого. Наприклад, за деякими даними домен Diamond.com був проданий за 7,500,000 мільйонів доларів, а соціальна мережа «ВКонтакте» купила домен VK.COM також за астрономічну ціну. По-друге, коротке ім’я легко читається і пишеться, тому ймовірність помилки при введенні такого імені зводиться до мінімуму. Тобто користувач гарантовано потрапить на ваш сайт. В умовах жорсткої конкуренції, коли боротьба йде практично за кожного читача, ігнорувати цей фактор було б нерозумно.
  2. Домен повинен відображати суть вашого проекту (бажано). Для прикладу знову візьмемо SEMaximum.com.ua. Ось цей початок SEM (Search Engine Marketing) означає, що наш сайт має відношення до оптимізації і просуванні сайтів. Тобто, користувач, тільки глянувши на домен, може зрозуміти про що сайт.

Тепер що стосується ось цього .ua в кінці. Це означає, що мій домен належить до доменної зони України. Кожна країна має свою зону:

  • Росія-RU
  • Україна-UA
  • Білорусь-BY
  • Польща-PL і т.д.

Їх ще називають територіальними доменами 1-го рівня. Бувають також внутрішньотериторіальні домени 1-го рівня:

  • com – комерційні сайти
  • org – некомерційні організації
  • net – мережеві ресурси і т.д.
  • edu – для освітніх установ

Розрізняють всього 3 рівня доменів:

  • ua-домен – 1-го рівня,
  • SEMaximum.com.ua – 2-го рівня,
  • test.SEMaximum.com.ua – буде доменом 3-го рівня або піддоменном.

Тепер ви маєте уявлення про те, що таке домен. Тому давайте перейдемо до другого пункту перевірка домену.

Перевірка домену на зайнятість

Озброївшись порадами, які я дав вище, спробуйте придумати своє доменне ім’я, яке ми перевіримо на зайнятість. Раджу робити це на сайті офіційного реєстратора, наприклад, на ukraine.com.ua. Впишіть в спеціальне поле назву домену та натисніть «Перевірити».

перевірка домену
Через деякий час з’являться результати пошуку:
результат перевірки домену
Також ви можете перевірити і зареєструвати домен в національних зонах інших держав. Для цього потрібно поставити галочки на «Міжнародні домени»
вибір міжнародного домену
Якщо ви визначилися з доменом, обов’язково перевірте його в інтернет-архіві: http://archive.org/web/. Справа в тому, що ваш домен цілком може бути з «історією». Це може позначитися на індексації сайту і може вплинути на траст. Висновки робіть самі.

Реєстрація домену

Після того, як ви остаточно визначитеся з доменним ім’ям, настане ще один важливий етап реєстрація домену.

Я зареєстрував свій домен, так само як і хостинг, на сайті «ukraine.com.ua». Це один з найстаріших і надійних хостингів, послугами якого користуються багато. Більш того, при оплаті хостингу відразу на рік виходить непогана економія. Крім того, хостинг дає 5 днів тестового періоду. Всім раджу.

Якщо ви зважилися, перейдіть за цим посиланням і впишіть назву домену в спеціальне поле, потім натисніть на цю кнопку:

зареєструвати домен

Натискаємо зареєструвати і заповнюємо всі дані

Оформлення замовлення на домен
І потім, слідуючи всім крокам, заповнюєте анкету. Заповнювати потрібно правдиво, тобто вводити свої справжні дані, інакше при форс-мажорних обставинах, наприклад, при втраті пароля для доступу до свого облікового запису, не зможете довести, що саме ви є власником даного доменного імені.

На цьому у мене все. Всього найкращого. Якщо ця стаття була корисна вам, будь-ласка зробіть репост запису.