Інструкція

20+ причин накладення санкцій і фільтрів пошуковими системами

Багато SEO проблем, описувані багатьма як санкції, насправді не є такими, люди звикли розцінювати раптові і незрозумілі поведінки ранжування або спади трафіку як санкції. Принаймні вони починають обговорювати ці проблеми.

причини накладення санкцій і фільтрів пошуковими системами

Деякі з них – це прості фільтри пошукових систем, які накладаються після виявлення SEO маніпуляцій. Деякі з них не є санкціями зовсім, але я їх все ж вказав з тієї причини, що їх дуже часто приймають саме за санкції.

Отже, давайте поглянемо на мій список причин, за якими ви можете потрапити під санкції пошукових систем. Деякі з них відносяться до чорного SEO.

Беклінки (маса посилань)

 

Беклінки (маса посилань)

Для поліпшення видимості в пошукових системах велика частина оптимізаторів досі використовує стратегію побудови маси посилань. В цьому немає нічого неправильного. Однак існують певні ліміти. Зараз з’явилося стільки багато нюансів, що вам потрібно бути дуже точним і акуратними.

  • 10000 посилань за $ 20– сумнівна пропозиція від спамерів, що пропонують кучу посилань всього за кілька баксів, хоча це дуже заманливо. Такі посилання зазвичай ведуть до санкцій.
  • Обмін посиланнями на лінкопомийках – обмін посиланнями в певному сенсі є природним. Особисто я буду поситась на тих блогерів, які посилаються на мене. З іншого ж боку явний і масивний обмін посиланнями можуть бути легко виявлені алгоритмами, тому ви також потрапите під санкції.
  • Приховані посилання в темах WordPress або лічильники – на сьогоднішній день, є багато безкоштовних тем на WordPress – це всього лише одна з схем, яка дозволяє на вшити приховані посилання. Якщо у своїй стратегії просування ви спираєтесь саме на такий спосіб, то можете бути впевнені, що вас покарають. Деякі лічильники в минулому також мали таку функцію.
  • Штучний силочний профіль з частим збігом одних і тих же текстових анкорів – якщо кожне посилання, що веде на ваш сайт добре оптимізований і має скажімо приблизно однаковий анкор “SEO компанія”, то це може виглядати занадто неприродно і навряд чи ви залишитеся непоміченими.
  • Посилання не на тій мові – Пошуковики досить кмітливі, щоб порівнювати мови сайтів які посилаються на тебе. У найкращому разі, якщо відразу не вилетите з позицій, то ви будете ранжуватися по в тій національній зоні, на мові яких складено текст посилань.
  • Набір занадто великої кількості посилань в короткий проміжок часу – правило “чим більше – тим краще” – не завжди добре. Навіть якісні посилання, придбані занадто швидко, можуть призвести до санкцій. Google перевіряє швидкість появи беклінків і якщо ви отримуєте більше посилань, ніж заслуговуєте, то ви ризикуєте потрапити під санкції, навіть якщо посилання ідеальні.

Вихідні посилання

Вихідні посилання
Багато веб-майстрів перестали робити це для того, щоб зберегти вагу на сторінці, але для блогів і навіть для статичних сайтів важливо посилатися на інші ресурси. Хоча, вихідні посилання можуть все одно бути небезпечними.

  • Биті посилання – Занадто велика кількість битих посилань на сторінці може послужити поганим сигналом. Можливо це і не буде прямої санкцією, але швидше за все ви втратите свої позиції в пошуковій видачі.
  • Посилання на говно сайти – ще гірше, ніж биті посилання (помилки 404) – це прямі посилання на так звані “ГС”. Вебмастера отримують посилання на домен, видаляють сайт і прикріплюють цей домен на такі сторінки, де отримують гроші за переходи по рекламі.
  • Занадто велика кількість вихідних посилань або їх повна відсутність – сайт, у якого вихідних посилань більше, ніж самого контенту може втратити свою видимість. Це може і не відбудеться відразу ж, але фільтр ви все одно відчуєте. Точно також під санкції можуть потрапити і так звані сайти-тупіки (які зовсім ні на кого не посилаються або приховують посилання в nofollow або редирект, вважаючи це хорошим SEO).
  • Приховані посилання в меню, віджети, лічильниках – безкоштовні сервіси, які розповсюджують віджети, зазвичай мають досить брудну модель ведення бізнесу. Пропонуючи свої віджети, вони ховають в них приховані посилання. Це може бути і CSS меню і віджет і навіть лічильник. Іноді вони навіть не приховують посилання, які можуть бути зовсім не тематичними і виглядають спамними. Додаючи такі речі на сайт завжди перевіряйте їх вихідний код.

Контент

Контент-це король
Кажуть, що контент – це король, він також може викликати деякі проблеми. Якщо у вашому королівстві немає короля або він одягнений як бомж, то роботи Яндекса або Google його можуть не правильно зрозуміти.

  • Дублікати контенту – дублікати контенту на вашому сайті можуть в значній мірі вплинути на спад позицій у видачі, більшість вебмайстрів, які відчували такі складності думають саме так.
  • Низькоякісний контент – фільтра “Panda” якраз сфокусовано на виявленні такого роду контенту. Запам’ятайте, що забита ключами сторінка приверне увагу фільтра, який вплине на весь сайт.
  • Крадений контент – це текст взятий з інших сайтів і опублікований на вашому – також непоганий спосіб потрапити під фільтр. В Яндексі є сервіс “оригінальні тексти”, для того щоб веб-майстер зміг повідомти заздалегідь що контент належить йому, перед публікацією на сайті. На мій погляд він ніяких гарантій не дає, але я всерівно добавляю туди тексти.
  • Нечитабельний контент – контент написаний з помилками може бути прийнятий за змінений (рерайт), тому переконайтеся в тому, що люди, які читають його – розуміють все, що там написано. Також не забувайте про оформлення тексту.

Реклама

Реклама
Зараз пошуковик – це не стільки пошуковик, скільки одна велика рекламна компанія, так як більша частина одержуваного прибутку Google або ж Яндекса йде саме від реклами. Як би там не було, стали з’являтися сайти, які створюються з єдиною метою – заробіток на контекстній рекламі. З появою фільтра Panda ця ситуація трішки змінилася, велика кількість реклами впливає на ранжування в Google.

  • Занадто велика кількість рекламних блоків (мало контенту – багато реклами) – з введенням фільтра Panda, багато хто помітив, що велика кількість реклами на сторінці (особливо реклами від Google) може призвести до санкцій.
  • Сайти, які працюють з партнерськими програмами – партнерські програми – це непогано, однак якщо ця партнерська програма є доповненням до сайту, а не сайтом цілком. Переконайтеся в тому, що у вашого сайту є щось своє або ви обов’язково потрапите під фільтр.

Технічні проблеми

Технічні проблеми
Спад трафіку або пониження позицій не завжди є санкцією. У деяких моментах це може бути ваша неуважність.

  • Robots.txt – насправді файл robots.txt не потрібен для поліпшення SEO, його завдання закрити сторінки, які небажано бачити пошуковій системі. Але він може нашкодити, якшо помилково закрити від індексації важливий розділ сайту або весь сайт.
  • Noindex – бували випадки, що сайти вилітали з індексу через те, що включали на своєму блозі на WordPress функцію заборона індексації. Весь блог потрапляв в noindex и nofollow, что рівнозначно блокуванням в robots.txt.
  • Дублікати заголовків и описів – якщо на всьому сайті буде один и той самий або схожий заголовок и опис, то швидше за все більшість з сторінок просто не будут показані в пошуковій видачі.
  • Неіндексовані посилання в JavaScript – до сих пір існують JavaScript меню, які пошуковик не може прочитати. Обов’язково перевірте ваше меню на сайті, що посилання в ньому може стояти в HTML коді “<a href=””>”.

І не санкція і не ваша помилка

Не санції і не помилка

Іноді буває так, що втрата позицій і трафіку не має нічого спільного з вашим сайтом. Просто щось змінилося і тому це так вплинуло.

  • Зміна алгоритму – пошукові системи постійно змінюють і оновлюють алгоритми. Більшість змін викликають великі зрушення у видачі. Єдине, що вам залишається робити – це що нового відбулося і що ви можете зробити, щоб підлаштуватися під ці зміни.
  • Посилення конкуренції – найпоширенішою проблемою є посилення тиску з боку ваших конкурентів, які хочуть обігнати вас. Зміна позиції з 1 на 2 може привести до втрати трафіку від 60 до 80%.
  • Поточні події – іноді деякі новини можуть знизити ваш сайт у видачі. Свіжі новини можуть на певний час ранжуватися вище всіх інших сайтів. Більшість змін у видачі зникають через кілька днів.
  • Зміни у відображенні сторінки видачі – Google регулярно експериментує з відображенням сторінки пошукової видачі. Одним з найбільш відчутних змін має сторінка видачі місцевих результатів для Google Places. Ви можете ранжуватися на першому місці за місцевим пошуку і в той же час перебувати на дні сторінки видачі.

Існує величезна кількість причин того, щоб одного разу побачити величезний спад трафіку. Це не обов’язково може бути санкція, але якщо ви знаєте, що вдаєтеся до чорних методів SEO, будьте впевнені, що ризик дуже великий.

Якщо хоча б одна з ваших метрик зафіксувала спад трафіку, то ви сміливо можете перевіряти цей список, що складається з 20 +причин.